W dzisiejszych czasach niemalże wszystko możemy sobie wyszukać w internecie. W sieci znajdziemy więc szereg porad na temat tego, jak zarządzać swoimi finansami. Wiele osób może się więc zastanawiać, jaki sens inwestowania w spersonalizowane doradztwo finansowe. Tym bardziej, że w sieci krąży tak wiele negatywnych opinii na temat doradców. Widząc stawki, jakie doradcy pobierają za pracę, możemy też łatwo wyjść z założenia, że nas na to nie stać i że lepiej poszukać odpowiedzi na dręczące nas pytania dotyczące finansów na własną rękę.
Co w takiej sytuacji myśleć? Czy rzeczywiście lepiej od razu zrezygnować z doradztwa?
Doradztwo finansowe to niełatwy sposób na zarabianie pieniędzy. Wciąż bowiem jest wiele osób, które bardzo nieufnie podchodzą do doradców. Warto więc od początku zadawać sobie sprawę z tego, za co płacimy, decydując się na wsparcie doradcy. Wielu doradców na stałe podpisuje umowy z bankami już po ukończeniu krótkiego szkolenia z zakresu zarządzania finansami. Od takich doradców lepiej od razu uciekać. Wielu z nich będzie bowiem na siłę chciało sprzedać nam niekoniecznie korzystne produkty bankowe. Wciąż jest jednak wielu doradców, którzy traktują poważnie swoją pracę oraz cieszą się szczerze z możliwości wsparcia swoich klientów. W ten sposób budują swoją markę osobistą oraz wyróżniają się na rynku rzetelnością.
Doradca finansowy stale śledzi zmieniające się oferty banków czy innych instytucji finansowych. Z tego powodu może skutecznie doradzać tym, którzy nie mają o takim rynku pojęcia. Warto więc nie zrażać się za bardzo i spróbować mimo wszystko odnaleźć odpowiedniego doradcę finansowego.