doradca i klienci
13 mar

Niezależnie od tego czy nasza działalność gospodarcza skupia się na sprzedaży towarów, czy też usług zawsze dążymy do poszerzenia bazy klientów. To, w jaki sposób będziemy zwiększać ilość klientów, jest przede wszystkim uzależnione od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Jakie są najpopularniejsze sposoby na zdobycie klienta? Jakie wykorzystać może doradca finansowy?

Każdy doradca może dążyć do zwiększenia swojej bazy klientów na dwa podstawowe sposoby. Pierwszy, poprzez umawianie się na spotkania telefonicznie czy mailowo lub dzięki poleceniom ze strony klientów. Mail z pewnością zalicza się do najłatwiejszych i najszybszych sposobów na poinformowanie potencjalnych klientów o naszej działalności. Aczkolwiek jest on wyjątkowo nieskuteczny. Wiele osób nie odczytuje otrzymanych wiadomości mailowych lub trafiają one od razu do spamu. Znacznie lepszym rozwiązaniem, które pomoże znaleźć nowych klientów, jest profesjonalny kontakt telefoniczny.

Oczywiście w polskich warunkach zdobywanie klientów w ten sposób również nie należy do łatwych.
Nawet w przypadku legalnie pozyskanej bazy numerów kontaktowych tylko niewielka część osób, do których będziemy dzwonić będzie zainteresowana oferowanym produktem. Doradca finansowy ma największą szansę na znaczące zwiększenie bazy głównie przez polecenia aktualnych klientów.

3 komentarze w temacie “Skąd doradca finansowy ma wziąć klientów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *