doradca finansowy
10 lut

Początki kariery jako doradca finansowy potrafią być bardzo wymagające. Większość osób, które pracują na takich stanowiskach, mają za sobą studia związane z finansami oraz doświadczenie w pracy w instytucjach finansowych, takich jak banki czy domy maklerskie. Dobry doradca finansowy to na pewno nie ktoś od razu po studiach ani ktoś, kto jest tylko pasjonatem danej dziedziny.

Jak zacząć pracować na takim stanowisku?

Doradca finansowy na początku swojej kariery powinien zadbać przede wszystkim o uzyskanie jak największego doświadczenia. Dzięki temu będzie bardziej wiarygodny dla klientów zainteresowanych współpracą z nim. Szczególnie jeśli myśli o prowadzeniu swojej własnej działalności. W trochę lepszej sytuacji są osoby, które chcą pracować jako doradcy na etacie. Nie muszą oni starać się o zdobycie klienta, więc nie muszą mieć aż tak dużego doświadczenia w prowadzaniu firmy.

Doradca finansowy, który jest na początku swojej drogi zawodowej, nie ma łatwego zadania głównie dlatego, że musi najpierw zbudować swoją markę. Dopiero wtedy stanie się na tyle atrakcyjny dla klientów, żeby ktoś zdecydował się skorzystać z jego usług. Pierwszych klientów najlepiej jest pozyskiwać spośród zaufanych osób, aby móc zdobyć potrzebne referencje. Najlepiej, jeśli referencje takie będą dostępne publicznie, aby zainteresowane osoby mogły się z nimi zapoznać.

6 komentarze w temacie “Jak zacząć pracować jako doradca finansowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *