jakie szkolenie dla doradcy finansowego
19 kwi

Dobrym doradcą finansowym nie zostaje się raz na zawsze. Żeby utrwalać sobie wiedzę, dowiadywać się o nowoczesnych sposobach inwestowania oraz być na bieżąco na rynku, konieczne jest ciągłe doszkalanie się. Szkolenia są również niezbędne, jeśli chce się otrzymać odpowiednie uprawnienia, które pozwolą wejść na ścieżkę doradzania innym. Certyfikaty będą przede wszystkim cenną wskazówką dla klientów, że mogą zaufać doradcy.

Co powinno zawierać dobre szkolenie, żeby nie było tylko sposobem na zdobycie kolejnego papierka, ale raczej szansą na praktyczny rozwój?

Dobre szkolenie dla doradcy finansowego powinno składać się z dwóch obszarów rozwoju. Pierwszy to obszar merytoryczny, który dotyczy wszystkich zagadnień związanych z finansami. Dobrze więc jeśli szkolenie obejmuje informacje na temat najważniejszych instrumentów finansowych oraz dobierania ich w zależności od indywidualnych potrzeb klientów. Szkolenie powinno również dostarczać narzędzia, które pozwalają odpowiednio przeanalizować takie potrzeby. Ponadto ważny jest także aspekt przedstawiania oferty klientowi.

Kolejny ważny aspekt dotyczy pozyskiwania klientów. Doradca finansowy musi się bowiem liczyć ze stosunkowo dużą konkurencją. Dlatego też tak ważne jest, aby potrafił radzić sobie z zareklamowaniem swoich usług oraz budowaniem marki osobistej. Kwestie marketingowe są ważne szczególnie dlatego, że w Polsce wciąż panuje nieufność, jeśli chodzi o usługi doradcy finansowego.

2 komentarze w temacie “Jakie szkolenie dla doradcy finansowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *