excel praca
09 sty

Doradca finansowy to jeden z bardziej popularnych specjalistów w dzisiejszych czasach. Żeby pracować w tym zawodzie nie trzeba mieć bowiem żadnych licencji, a co za tym idzie, droga do niego nie jest aż tak zawiła. Zazwyczaj doradzania innym podejmują się absolwenci kierunków związanych z finansami, ale nie tylko. Zdarza się, że również osoby, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, pałają się takim zawodem. Żeby jednak móc dobrze wykonywać takie zadania, niezbędne jest używanie odpowiednich narzędzi.

Które narzędzia pomogą doradcy finansowemu w codziennej pracy?

Żaden doradca finansowy nie wyobraża sobie codziennej pracy bez Excela. Tabelki to żywioł specjalisty od finansów. Swobodnie pozwala on tworzyć różnorodne zestawienia, wykresy czy porównania. Dzięki nim może szybko stworzyć podsumowanie aktualnych ofert bankowych dla klienta czy też obliczyć najkorzystniejszą ratę kredytową. Excel pozwala więc doradcy finansowemu mieć wszystko pod kontrolą.

Doradca finansowy często korzysta również z bardziej klasycznych narzędzi. Nieocenionym wsparciem jest zawsze dobry kalkulator oraz notes. Doradcy wciąż jeszcze się z nimi nie rozstają. Mając je pod ręką, są w stanie bardzo szybko wykonać odpowiednie obliczenia, aby mieć wstępny pogląd na daną ofertę lub inne zagadnienie. Doradca finansowy może również korzystać z programów dedykowanych doradcom, aby usprawnić swoją pracę.

1 komentarz w temacie “Doradca finansowy – z jakich narzędzi zwykle korzysta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *