doradca finansowy
09 gru

Chociaż doradcy finansowi są w dzisiejszych czasach niezwykle popularni, w praktyce nie każdy potrzebuje ich rad. Z drugiej strony mogą na nich wiele skorzystać inne osoby. Żeby jednak rzeczywiście tak się stało, trzeba mieć w sobie odpowiednią świadomość finansową. Pozwoli ona bowiem zweryfikować porady finansowe doradcy oraz ocenić, na ile jest on kompetentną osobą, aby nam pomagać.

Kto więc powinien słuchać porad doradcy finansowego?

Doradca finansowy może pomagać zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym. Często jest tak, że doradcy kierują swoją ofertę głównie do osób, które nie do końca znają się na finansach. Mogą chcieć doradzić w zakresie podjęcia kredytu, wybrania odpowiedniej lokaty czy innej podobnej formy wsparcia. Zdarza się jednak, że doradzając, kierują się oni niekoniecznie dobrem klienta, a swoim własnym interesem. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu doradców dostaje prowizje od poleceń produktów bankowych.

Porad doradcy finansowego powinni szukać przede wszystkim ci, którzy sami mają jakieś pojęcie o finansach. Doradcy mogą bowiem naprowadzić ich na pewne tory lub dać rozeznanie w aktualnych promocjach. Takie osoby będą jednak w stanie same zweryfikować rzetelność informacji podawanych przez doradcę. Jeśli okaże się on zaufaną osobą, będą mogli na przyszłość przekazać mu znacznie większą decyzyjność w zakresie finansów.

7 komentarze w temacie “Doradca finansowy – kto powinien słuchać jego porad?

  1. Z porad doradcy finansowego powinien skorzystać każdy kto interesuje się jakimikolwiek produktami finansowymi, kredytami, inwestycjami itp.

    1. Zdecydowanie warto skorzystać z porad doradcy finansowego, ponieważ jest zaznajomiony z branżą finansową i dostępnymi produktami, rozwiązaniami.

  2. Myślę, że duża część osób nie ma rozległej wiedzy finansowej, więc warto korzystać z porad fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *