czy potrzebujesz doradcy finansowego
14 mar

Korzystanie z usług doradcy finansowego nie należy do bardzo popularnych wyborów w naszym kraju. Wynika to z braku zaufania do porad obcych osób, ale również z powodu przekonania o wysokich cenach tego typu usług. Zdarza się jednak, że pomoc doradcy może pozwolić uniknąć bardzo niekorzystnych wyborów finansowych oraz uchronić nas przed popadnięciem w długi.

Kiedy warto pomyśleć o wsparciu specjalisty?

Porady doradcy finansowego są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które uzyskały stosunkowo dużą kwotę, ale nie wiedzą nic o inwestowaniu. Może to wynikać z przejęcia spadku lub odłożenia większej kwoty na przykład dzięki pracy po godzinach. Zostawianie dużych pieniędzy na koncie w banku jest zupełnie nieopłacalne, ale ich inwestowanie bez odpowiedniej wiedzy może przynieść znaczne straty. Warto więc udać się w takich momentach do doradcy, aby dopytać, jakie opcje dla nas widzi. Sama konsultacja nie jest w żaden sposób wiążąca. Zwykle nie jest też tak droga, jak wielu osobom się wydaje.

Doradca finansowy przydaje się również w sytuacji, kiedy chcemy wziąć kredyt. Mnogość ofert bankowych na rynku powoduje, że niełatwo wybrać tę najbardziej opłacalną. Szczególnie jeśli nie znamy się za dobrze na rynku finansowym. Aby nie przepłacić, zdecydowanie warto zainwestować w poradę specjalisty. Kluczem do sukcesu jest jednak wybór odpowiedniej osoby. Przed konsultacją koniecznie trzeba więc sprawdzić, czy biuro rachunkowe posiada odpowiednie certyfikaty, uprawnienia oraz jakie opinie o nim krążą wśród klientów.

2 komentarze w temacie “Doradca finansowy – czy naprawdę go potrzebujesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *