etat czy własna działalność
07 lut

Doradca finansowy to zawód, który zapewnia dość dużą dowolność, jeśli chodzi o sposób pracy. Na zarobki mają szansę zarówno Ci, którzy preferują pracę na etacie, jak i Ci, którzy wolą prowadzić własną działalność. Wielu specjalistów prędzej czy później zaczyna się zastanawiać, jak pokierować swoją karierą, żeby mieć z tego największe korzyści. Która jest jest więc lepsza dla doradcy finansowego? Etat czy własna działalność?

Doradca na etacie to świetny sposób na rozpoczęcie kariery. W dobrej firmie będzie mógł uczyć się wielu rzeczy przy mniejszej odpowiedzialności własnej. Będzie miał dostęp zarówno do profesjonalnych szkoleń, jak również do wiedzy, którą dzielą się bardziej doświadczeni koledzy. Kusząca może być też stała pensja, która dla doradców na etatach w korporacjach, potrafi być bardzo wysoka. W dłuższej perspektywie jednak może się okazać, że praca taka nie opłaca się aż tak bardzo. Wtedy wiele osób zaczyna pomału dbać o swoją markę poza firmą.

Założenie własnej działalności na pewno daje większą swobodę. Z początku jednak może pojawić się problem z poszukiwaniem odpowiednich klientów. Dlatego też tak wiele osób w pierwszych fazach prowadzenia firmy dzieli swój czas między pracę etatową, a własną działalnością. Po jakimś czasie doradca finansowy ma możliwość samodzielnie wybierać z kim chce współpracować, a z kim nie. To powoduje, że firma staje się ciekawsza od pracy na etacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *