Doradca finansowy
20 maj

Poszukując pracy w zawodzie doradcy finansowego należy pamiętać, że aby zostać doradcą nie trzeba mieć ukończonych żadnych specjalistycznych szkół oraz móc pochwalić się zdobytymi certyfikatami. Najważniejszą cechą idealnego kandydata na stanowisko doradcy jest rozległa wiedza nie tylko o finansach, ale również o prawie spadkowym, podatkach czy innych elementach polskiego prawa finansowego. W niektórych firmach, zwłaszcza tych z przewagą kapitału zagranicznego, doradca odpowiada za swoje decyzje własnym majątkiem, dlatego jego zawód wiąże się z dużą odpowiedzialnością i ryzykiem.

Idealny kandydat na doradcę finansowego, doradca finansowy Chorzów, to osoba otwarta, łatwo nawiązująca kontakty, odpowiedzialna i dokładna. Najwięcej ofert pracy dla doradców finansowych wystosowują duże firmy doradztwa finansowego oraz banki. Wysokość zarobków doradców w takich instytucjach związane są zazwyczaj z liczbą sprzedanych produktów, bowiem bardzo często doradców obowiązuje premiowy system wypłaty wynagrodzeń. Jak można się spodziewać, nie każdemu odpowiada taka forma zarobkowania, a wśród doradców większą grupę stanowią osoby niezadowolone z prowizji niż te cieszące się takim systemem wynagradzania.

Osoby zaczynające pracę w doradztwie zawsze muszą przejść przez wiele szkoleń, trwających od kilku do kilkunastu tygodni. Doradcy bez doświadczenia muszą się nauczyć nie tylko produktów, które będą oferować, ale także tego, jak analizować sytuację finansową klienta oraz jak zachęcać klientów do skorzystania z usług danej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *