doradca finansowy
15 lis

Wsparcie doradcy finansowego oceniane jest w wielu przypadkach bardzo negatywnie. Wiele osób wierzy bowiem, że doradca chce dobrze wyłącznie dla siebie. Zamiast wskazać rozwiązanie korzystne dla klienta, wybiera to, na którym sam w jakiś sposób zyskuje. Nie każdy jednak wierzy w taką wersję. Jest szerokie grono osób, które chętnie wybierają się do doradcy finansowego.

Kto najczęściej korzysta z usług takiej osoby?

Każdy z doradców finansowych stawia na trochę inną grupę docelową. Są więc specjaliści, którzy preferują współpracę z klientem indywidualnym, a także ci, którzy wolą pracować z przedstawicielami firmy. Wśród klientów pierwszego typu doradców zdarzają się bardzo różne osoby. Czasem są to osoby bardzo majętne, którym brakuje pomysłu na nowe inwestycje. Zdarza się, że przychodzą do niego osoby, które uzyskały spadek i nie wiedzą co z nim zrobić. W sprawach finansowych radzą się również osoby młode, niezaznajomione jeszcze z meandrami świata finansów.

Doradca finansowy, który preferuje współpracę z firmami, zwykle wybiera także branżę, w której czuje się dobrze. Może być to branża, w której wcześniej sam pracował lub inna podobna. W tym przypadku do doradców zgłaszają się niekiedy dyrektorzy finansowi, jednak częściej są to właściciele mniejszych firm, którzy jeszcze nie mają tak dużego doświadczenia jak doradcy, a nie chcą źle zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *