doradca finansowy
24 wrz

W związku z tym, że nie każdy posiada wiedzę ekonomiczną, w różnych sytuacjach finansowych warto zapytać o poradę specjalistę, jakim jest doradca finansowy. Jest to osoba, która zna i prezentuje warunki banku lub banków, a także wyjaśnia i tłumaczy wszelkie trudne pojęcia z zakresu finansów. Doradca finansowy może pracować dla jednego banku, wówczas zna głównie tylko jedną ofertę. Są również doradcy finansowi, którzy nie pracują w banku, a działają niezależnie i znają ofertę wszystkich banków na rynku.

Doradca finansowy jest ogromnym wsparciem podczas interesowania się kredytem bądź pożyczką hipoteczną lub przy kredycie konsolidacyjnym. Warto pamiętać, że zakres jego usług często obejmuje wiele innych czynności. W ramach swoich działań doradca finansowy najpierw przeprowadza wywiad, aby określić potrzeby i możliwości klienta. Wspólnie z nim można ustalić zdolność kredytową.
Z doradcą jest możliwość przeprowadzenia symulacji finansowej, dzięki której będzie można zmieniać wysokość rat i ogólny koszt kredytu w zależności od różnych zmiennych.

Przy braniu m.in kredytu hipotecznego jest wiele formalności. Zaciąganie kredytu wiąże się z dużą ilością dokumentów, a także ze skomplikowanymi zapisami w umowach. Niektórzy doradcy finansowi oferują pomoc w wypełnianiu części formalności. Oczywiście jest wówczas potrzebne odpowiednie upoważnienie. Skorzystanie z takich usług może jednak pomóc uchronić się przed wieloma kosztownymi błędami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *