cechy doradcy finansowego
25 cze

Intensywny rozwój sektora finansowego i bankowego spowodował, że wielu Polaków ma problem w rozeznaniu się w dostępnych na rynku ofertach. Ich ilość oraz skomplikowane warunki często zniechęcają do poszukiwania najkorzystniejszej opcji. Dla osób nie mających czasu i energii na przedzieranie się przez gąszcz ofert dotyczących inwestowania kapitału, ubezpieczeń, polis i kredytów, bardzo pomocne będzie skorzystanie z usług profesjonalisty.

Doradca finansowy to specjalista, którego zadaniem jest optymalne dobranie produktów finansowych do potrzeb klienta. Wybierając doradcę, który będzie dla nas tworzył plan finansowy, warto zadbać o to, by osoba ta posiadała kilka kluczowych cech. Godny zaufania doradca finansowy powinien przede wszystkim posiadać doświadczenie w swoim zawodzie. Mieć wiedzę o finansach, cieszyć się dobrą opinią wśród swoich klientów, mieć w swojej ofercie produkty wielu banków, starać się zachować obiektywizm. Powinien posiadać także rozwinięte kompetencje społeczne, takie jak komunikatywność, empatia, wyrozumiałość i cierpliwość oraz pobierać za swoje usługi rozsądną opłatę.

Oceniając, czy dany doradca finansowy posiada opisane cechy, zwiększymy prawdopodobieństwo wyboru osoby kompetentnej, z której usług będziemy zadowoleni. Temat finansów osobistych jest zbyt poważny, by związane z nim decyzje podejmować w oparciu o porady przypadkowej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *