doradca finansowy
04 lis

Doradca finansowy to ważna osoba, która musi mieć pełne zaufanie od swoich klientów. W pewnym sensie można go porównać do prawnika, a nawet lekarza. Jego porady są bowiem istotnym czynnikiem decydującym o tym, jak będziemy rozporządzać swoimi pieniędzmi. Wybór odpowiedniej osoby jest więc kluczowy. Na rynku niestety jednak swoje usługi świadczy wiele osób, które nie są do końca uczciwe.

Jak więc uniknąć pomyłki i znaleźć najlepszego doradcę finansowego?

Po pierwsze, warto szukać doradcy finansowego wśród swoich znajomych. Jeśli ktoś był zadowolony z usług doradcy, na pewno będzie chętnie dzielić się kontaktem do takiej osoby. Sprawdzony przez kogoś doradca na pewno ma na wstępie znacznie więcej naszego zaufania. Większe jest również prawdopodobieństwo, że nas nie zawiedzie.

Samo polecenie przez znajomych to jednak zbyt mało. Najlepiej na wstępie wypytać doradcę o jego doświadczenie oraz kompetencje. Dobrze również upewnić się, że jest on profesjonalistą, w tym, co robi. Lepiej więc nie powierzać losów swoich finansów komuś, kto zajmuje się doradztwem w przerwach od innej pracy. Wiarygodność doradcy możesz zweryfikować poprzez nawiązanie kontaktu z innymi klientami. Możesz kierować się również opiniami w sieci, o ile wydadzą Ci się one wiarygodne. Sprawdź również, jak bardzo dostępny jest doradca oraz czy nie ma problemu z komunikacją z nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *